Pogled unatrag

Dan škole prigoda je da se pogleda unatrag, da se, prije nego što se zatvore školska vrata, prezentira i zaokruži u cjelinu sve što je obilježilo jednu školsku godinu, a iza III. OŠ Čakovec ostaje jedna iznimno uspješna godina.

Motivirana stjecanjem novih spoznaja i modernizacijom načina rada neophodnom za školu 21.stoljeća, III. OŠ Čakovec uključila se i uspješno odradila nekoliko projekata eTwininga: Mascot exchange s partnerima iz Češke, Finske i Njemačke i DigitAll seasons s partnerima iz Poljske, Njemačke i Austrije te se aktivno uključila u projekte Eco – friendly  Christmas i Eco – friendly Easter cards exschange. Na taj način škola je stekla pravo prijave, a nakon toga, europska joj je komisija i službeno dodijelila status eTwining škole.

Kako bi na što bolji način odgovorila na zahtjeve suvremenog obrazovanja i poučavanja, III. OŠ Čakovec od ove se školske godine odlučila prijaviti i u projekte Erasmus +. U školskoj godini 2018./19. radit će na projektu sa Španjolskom, Grčkom, Litvom i Slovačkom. Zemlja koordinator je Španjolska, a tema je dijelom vezana uz kulturnu baštinu budući da je 2018. godina proglašena godinom kulturne baštine.

U školskoj godini 2017./18. III. OŠ Čakovec bila je i domaćin projekta  Moje školsko dvorište. Projekt je pokrenulo Udruženje arhitekata Međimurja. Njegovi su ciljevi motivirati učenike za strukovna zanimanja te pokazati kako urediti i koristiti vanjski prostor škole. U projektu su sudjelovali učenici sedmih razreda. Tijekom ljetnih praznika u suradnji s učenicima i profesorima Graditeljske škole ulaz u našu  školsku zgradu dobit će novi izgled.

Tijekom ove školske godine, učenici naše škole dobili su i učionicu na otvorenom. U atriju (unutarnjem dvorištu) škole uređen je travnjak, postavljene su klupice i sjenica, a betonski rubnici zamijenjeni su drvenim oblogama. Prvi satovi na otvorenom održani su već početkom proljeća s prvim zrakama sunca.

U ovoj smo školskoj godini bili i uspješni domaćini Županijske smotre LiDraNo za osnovne škole, Međužupanijske smotre iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja „Projekt građanin“, devetog nacionalnog natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ i petog, jubilarnog susreta mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“ kojim su ove godine započeli Dani Međimurske županije.

Ova je školska godina za Treću i godina odličnih postignuća učenika i njihovih mentora. Prva mjesta u Županiji osvojili su na natjecanjima iz Geografije, Tehničke kulture, Kemije, Biologije, Matematike, Informatike, i Njemačkog jezika, uspješno su se predstavili na međužupanijskoj i državnoj Smotri „Projekt građanin“ te na županijskoj Smotri LiDraNo, a zapažen je nastup imao i školski zbor na ovogodišnjoj županijskoj Smotri zborova. Zabilježeni su i odlični sportski rezultati u rukometu, košarci, judu i krosu.

Jedna od važnih zadaća III. OŠ Čakovec je i razvijanje ekološke svijesti učenika, no školska godina 2017./18. doista je bila u znaku ekologije budući da je već početkom iste škola podnijela zahtjev  Zakladi za odgoj i obrazovanje za okoliš kako bi stekla status Ekoškole. Sredinom svibnja škola je primila certifikat, a stjecanje statusa Ekoškole proslavila je svečanim podizanjem zelene zastave  na samom početku obilježavanja Dana škole.

Suradnja i timski rad uvelike doprinose uspješnosti i kvaliteti rada u svakoj ustanovi, a naročito u školi. I rezultati koji su u našoj školi ostvareni u ovoj školskoj godini velikim su dijelom rezultat suradnje svih djelatnika škole, roditelja te sponzora i vanjskih suradnika.

Stoga, ovom prigodom zahvaljujemo i našim suradnicima Općini Donji Vidovec, tvrtkama Printex d.o.o,  Tehnix d.o.o.  i Ekohold d.o.o. Hvala također Gospodarskoj i Graditeljskoj školi Čakovec za višegodišnju suradnju te Srednjoj školi Čakovec koja nam je ove godine, uz izvrsnu suradnju, donirala i računala.

Dan škole je pogled unatrag, prikaz svega što je obilježilo školsku godinu koja završava. Događaja je u Trećoj doista bilo mnogo.  I svi su oni razlog za ponos i zadovoljstvo, ali istovremeno i obavezuju da u izazovima koje donosi sljedeća školska godina budemo još jači, kreativniji, kvalitetniji i bolji. Zbog svojeg vlastitog zadovoljstva i zbog djece koja će sutra izrasti u mlade ljude u čijim je rukama budućnost.

Ravnateljica:

Nataša Hajdinjak, dipl. uč.

objavio: Nikola Pongrac   datum: 14. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »