NATJECANJA, SUSRETI I SMOTRE 2020.

Sudjelovanjem na natjecanjima učenicima se omogućava razvoj sklonosti, sposobnosti i iskazivanje zanimanja za određena područja. Natjecanja i smotre provode se na tri razine, školskoj, županijskoj i državnoj. Provedba natjecanja i smotri učenika/ca osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske organizira i koordinira Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i strukovnim društvima i udrugama.

U nastavku ćete ovdje moći pratiti rezultate naših učenika na županijskoj i državnoj razini

ČISTA PETICA ZA MATEMATIČARE

U sjeni nastave na daljinu ostala su školska natjecanja, a s njima i izvrsni rezultati vrijednih učenika i mentora u ovoj školskoj godini.

Naši uspješni matematičari imaju niz natjecanja kroz godinu, što pojedinačnih, što u parovima ili ekipno.

Na školskom je natjecanju  27.siječnja sudjelovalo dvadeset i dvoje najboljih matematičara i matematičarki  naše škole od 4. do 8.razreda, a pravo sudjelovanja na Županijskom natjecanju iz matematike ostvarilo je čak 14 učenika.

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

4. razred:

Među 20 najuspješnijih matematičara koji su se uspjeli plasirati na županijsko natjecanje u kategoriji  4. razreda, plasirale su se i naše učenice 4.a razreda Lara Šalamon i Marta Jezernik, te uz vođenje i podršku svoje učiteljice Dušanke Turk ostvarile zapažene rezultate.

5. razred:

Michelle Mesarić, 2. mjesto. (mentorica Aleksandra Tonković)

6.razred:

Hana Pfeifer Kacian 1.mjesto, Nela Sabolić, 3. mjesto, Ena Karamarković, 8. mjesto, Manuel Mesarić, 10. mjesto i Mateo Bujanić, 15. mjesto (Mentorica Ksenija Gačal)

7. razred:

Dominik Vugrinec 1. mjesto, Laura Karlovčec 3. mjesto, Kaja Gačal 4. mjesto. (Mentorica Aleksandra Tonković)

8. razred

Posebne čestitke zaslužuju i učenici osmih razreda Vito List, Vito Bistrović  i  Konrad Vikert koji su pet godina za redom (od 4. do 8.r) predstavljali školu na županijskim i ekipnim natjecanjima te postizali izvrsne rezultate.

Ove godine na županijskom natjecanju Vito List i Vito Bistrović prema broju bodova dijele izvrsno 4.mjesto, a Konrad Vikert zauzeo je 10.mjesto. (Mentorica Ksenija Gačal)

Zahvaljujući ostvarenom broju bodova, Michelle Mesarić, Hana Pfeifer Kacian i Nela Sabolić dobile su i poziv na novo  ovogodišnje online natjecanje, Hrvatsku matematičku olimpijadu kadeta (HMOK), koja će se održati u 2 kola, a prvo kolo bit će 6.6.2020.g.

MAT liga

Učenici 6. i 8. razreda odlučili su i ove godine sudjelovati na ekipnom(parovi) natjecanju MAT lige, koje se provodi 3. godinu za redom za učenike čitave Hrvatske. Pripremala ih je učiteljica Ksenija Gačal.

U tri kola natjecanja u parovima za 8. razrede izmjenjivali su se Vito List, Vito Bistrović i Konrad Vikert.

Najbolji rezultat postigao je dvojac  Vito Bistrović i Vito List  osvojivši 2.mjesto u 3.kolu. Kako se 4.kolo nije održalo,  izmakla im  je šansa za osvajanje 3. mjesta i  medalje. Dečki su u ukupnom poretku osvojili izvanredno 4. mjesto.

Koliko je ovaj plasman uistinu velik, govori podatak da je na natjecanju sudjelovalo 149 parova iz čitave Hrvatske!

FOTO GALERIJA

objavio: Nataša Magdalenić Ksenija Gačal Tihana Preksavec   datum: 25. 5. 2020.