III. OŠ Čakovec

Natjecanja i smotre u šk. godini 2018./19.

Nastavna godina polako se bliži kraju. I ova je, kao i svaka dosadašnja, za III. OŠ Čakovec bogata odličnim rezultatima učenika i njihovih mentora na natjecanjima i smotrama u gotovo svim predmetnim područjima. Evo pregleda svih ovogodišnjih rezultata.

Županijska natjecanja

7. razred

Magdalena Palašek -  3. mjesto (mentorica Melita Pavić).

8. razred

Lucija Balog -  4. mj., Hana Miller - 5. mjesto, Gala Pasarić - 12. mjesto (mentorica Tihana Preksavec).

8. razred

Lovro Hranilović Tarandek -. 3. mjesto, Lana Horvat - 4. mjesto (mentorica Klaudina Mumić).

4.  razred

Michelle Mesarić - 2. mjesto (mentorica Štefanija Mustač).

5. razred

Nela Sabolić - 6. mjesto,  Una Strbad - 10. mjesto, Ena Karamarković - 12. mjesto, Manuel Mesarić - 12. mjesto,  Hana Pfeifer Kacian - 13. mjesto (mentorica Ksenija Gačal).

6. razred

Dominik Vugrinec - 1. mjesto, Kaja Gačal – 4. mjesto, Laura Karlovčec – 4. mjesto, Denis Barbaš – 13. mjesto (mentorica Aleksandra Tonković).

7. razred

Vito Bistrović - 4. mjesto, Vito List - 9. mjesto, Konrad Vikert -13. mjesto (mentorica Ksenija Gačal).

8. razred

Klara Mihalić, 1. mjesto, Dorian Kuqi – 3. mjesto (mentorica Aleksandra Tonković).

7. razred

Ivano Barić – 1. mjesto, Fran Hozmec – 10. mjesto, Martin Zadravec– 14. mjesto, Jakša Bogdan – 15. mjesto, Nikola Halić – 18. mjesto.

8. razred

Magdalena Židov – 3. mjesto, Matija Cilar– 6. mjesto, Andrija Palašek – 7. mjesto, Dorotea Grabar – 10. mjesto (mentor Tomica Hlapčić)

Geografija

5.razred

Hana Pfeifer- Kacian – 2. mjesto

6. razred

Arta Hasani – 2. mjesto, Dorja Vincek, 2. mjesto

7. razred

Martin Zadravec – 1. mjesto (mentorica Vesna Katuša)

Biologija

7. razred

Kategorija: Samostalni istraživački radovi:

Blaž Lukša  - osvojio je 1. mjesto na državnom natjecanju s radom "Praćenje ponašanja i navika zimskog hranjenja različitih vrsta ptica"

8. razred

Lovro Hranilović Tarandek  - 1. mjesto na županijskom i 6. mjesto na državnom natjecanju u kategoriji znanjeHugo Mađarić - 8. mjesto na županijskom natjecanju (mentorica Sanja Janušić)

Kemija

8. razred

Lovro Hranilović Tarandek 1. mjesto,  Vito Križaić – 3. mjesto  (mentorica Sanja Ambruš).

Fizika

8. razred

Klara Mihalić - 1. mjesto, Vito Križaić - 3. Mjesto, Dorian Kuqi - 12. Mjesto, Jakov Kovačević - 17. Mjesto (mentor Marko Zeman).

8.razred

Renea Hertelendi – 5. mjesto (mentor Nikola Pongrac)

1. Logo – Dominik Vugrinec, 6.b – 2. mjesto
  1. Algoritmi

5. razred: Marko Pokupec - 5. Mjesto

6. razred: Dominik Vugrinec - 1. mjesto,  Ena Stričak - 2. mjesto, Laura Karlovčec – 3. mjesto.

7. razred:  Marin Rameša - 5. mjesto

8. razred: Leo Stričak -  2. mjesto,  Vito Križaić - 3. mjesto, Andrija Palašek - 5. mjesto

1. Osnove informatike/digitalne kompetencije

8. razred: Leo Stričak - 3. mjesto, Vito Križaić - 6. mjesto

1. Razvoj softvera

Rad MicroMania učenika Lea Stričaka i Andrije Palašeka predložen za državnu razinu.

(Mentori: Nataša Boj, Dejan Drabić i Viktor Lazar)

Tehnička kultura

Alex Solarić,   kategorija Strojarske konstrukcije - 1. mjesto

8. razred

Gala Pasarić, područje Radiokomunikacije - 1. mjesto, Vito Križaić, područje Elektrotehnika - 1. mjesto, Andrija Palašek, područje Automatika - 2. mjesto  (mentor Zvonko Ljubić).

6. razred

Laura Karlovčec, područje: Graditeljstvo -  2. mjesto, Vito Vukoja -7. mjesto

8. razred

Leo Stričak, područje: Elektronika - 5. mjesto. (mentor Kristijan Ovčarić)

Sportski rezultati

Rukomet, djevojčice – 1. mjesto

Bianca Strbad, Kali Frančić, Anja Balent ,Lucija Grabar, Zoe Rajher, Matea Ožura, Nika Micek, Anja Novak, Ema Škrobar, Laura Oković, Renea Hertelendi, Dora Srđenović, Una Strbad i Ema Sutnjak (mentor Goran Kolarić).

Rukomet, dječaci – 1. mjesto

Jakov Kovačević, Hugo Mađarić, Petar Hozmec, Fran Hozmec, Grga Pavlic, Blaž Lukša, Ivan Patrik Pintarić, Alex Solarić, Martin Simon, Ivano Čajić, Tin Fartek,Vito List,Mislav Krauthacker, i Luka Janković (mentor Davor Varga).

Judo – 1. mjesto

Tin Vabec, Jakov Naranđa, Juraj Naranđa, Matej Naranđa, Josip Zadravec, Loren Janković Crnčec, Denis Bistrović, Dino Vuk, Borna Šimunić i Grgur Dovečer (mentorica Ksenija Vabec).

Atletika, djevojčice, 5. i 6. razred – 3. mjesto, mentorica Srebrenka Petra Šenji

Košarka, djevojčice, 7. i 8. razred – 3. mjesto

Plivanje, djevojčice – 3. mjesto

Plivanje, dječaci – 3. mjesto

Stolni tenis, djevojčice – 2. mjesto

Kros, dječaci – 2. mjesto

GOO – „Projekt građanin“

Projekt: Blago Zrinskih

Vjeko Lukša, 2.a, Alegra Vinković Novak, 4.a, Leonardo Lisjak, 1.a, Andrija Gabriel Kežman, 2.a. i Martin Podobnik, 2.a (mentori Zdenka Novak i Aleksandar Bartolić)

Projekt: Mali poduzetnici – učenička zadruga „Čmelice“

Dorja Vincek, Vito Vukoja, Mirna Bernat Bonetić i  Hana Krklec (mentorica Katarina Pahek Čajić)

Županijska Smotra LiDraNo

Kategorija: samostalni novinarski rad

Lara Lukman  i Hugo Mađarić (mentorica Tihana Preksavec)

Državna natjecanja i smotre

BIOLOGIJA

Blaž Lukša, 1. mjesto – kategorija Istraživački radovi

Lovro Hranilović Tarandek, 6. mjesto – natjecanje u znanju

Klara Mihalić, 2. mjesto i  10. mjesto na Hrvatskoj juniorskoj olimpijadi

KEMIJA

Lovro Hranilović Tarandek – 2. mjesto i poziv za međunarodno natjecanje u Kataru 2020. godine

POVIJEST

Ivano Barić – 6. mjesto

FIZIKA

Klara Mihalić, 2. mjesto

TEHNIČKA KULTURA

Vito Križaić, 1. mjesto, Gala Pasarić, 8. mjesto, Alex Solarić, 14. mjesto

GOO  „Projekt građanin“

Projekti „Blago Zrinskih“ i Mali poduzetnici – Učenička zadruga „Čmelice“ uspješno su predstavljeni na državnoj Smotri.

Svim učenicima i njihovim mentorima hvala za uloženi trud, strpljivost i predanost u radu te iskrene čestitke na postignutim rezultatima.

objavio: Nikola Pongrac   datum: 29. 5. 2019.