Izazovi nas čine jačima

Još jedna nastavna godina, po mnogočemu slična prethodnoj, bliži se kraju. Ponovno bili prisiljeni prilagođavati se na „novo normalno“.  Radilo se uživo i na daljinu, u skladu s epidemiološkom situacijom, mnogo toga mijenjalo se i usklađivalo „u hodu“. No, može se slobodno reći da smo izazovima hrabro pogledali u lice i da smo im odgovorili na najbolji mogući način.

Godina koja će uskoro ostati za nama pokazuje da smo se spremni prilagoditi svakoj situaciji i usprkos svim problemima s kojima smo se suočavali, odraditi svoj posao na najkvalitetniji mogući način. Okolnosti su svakako bile neobične i nesvakidašnje, no nastava je uspješno realizirana, a isto tako i  planirane aktivnosti, projekti i natjecanja.

I ove školske godine nastavili smo sa sudjelovanjem u eTwinning projektima. Učitelji su sudjelovali u školskom projektu „Ojačaj me digitalno“   koji su osmislile učiteljice Ksenija Gačal i Martina Horvat s ciljem upoznavanja različitih digitalnih alata te njihove primjene u nastavi, dok su se učenici uključili u projekt „Matematika kroz strip i karikaturu“.

Učenici viših razreda su sudjelovali u međunarodnom eTwining projektu "Pet koraka do istine" čiji je cilj bio ne samo poticati i promicati sigurniju i odgovorniju upotrebu tehnologije i mobilnih uređaja, već i ojačati medijsku pismenost kako bi učenici mogli bolje kritički procijeniti medijske sadržaje na internetu. Učenike je kroz projekt vodila učiteljica informatike Nataša Magdalenić.

Realiziran je i ovogodišnji projekt „Ruža međimurska“ posvećen dr. Ivanu Novaku koji je u skladu sa situacijom organiziran virtualno, a naša je škola ponovno bila domaćinom natjecanja „Čitanjem do zvijezda“. Međužupanijska smotra iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema - „Projekt građanin“ ove je godine također realizirana na daljinu u organizaciji III. OŠ Čakovec i Gospodarske škole Čakovec.

Naši su učenici ponovno postigli zapažene rezultate u Mat ligi i ekipnom natjecanju Mathema 2021. , a bili su vrlo uspješni i na matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“ te informatičkom natjecanju „Dabar“.

Rad učenika Jakova Virča iz 4.a razreda o rijeci Muri nagrađen je u sklopu ekološko – istraživačkog natječaja „Razlistaj se u međimurskoj prirodi“.  Andrija Gabriel Kežman iz 4.a razreda sudjelovao je u međunarodnom literarnom natječaju „Bogatstvo različitosti“  te dobio pohvalu za literarni rad  „Kako su jabuke  postale crvene“, a njegova „Zimska priča“ objavljena je u časopisu „Morina kutija“ u rubrici radova najmlađih pisaca. Učenica Larisa Logožar, polaznica Umjetničkog odjela OŠ Novi Marof osvojila je III. nagradu na  internacionalnom glazbenom natjecanju za puhačke instrumente „PaMusFlow Global Music Competition“ u kategoriji flaute.

Obilježen je Dan broja Pi, a učenici osmih razreda obilježili su 2020. godinu, godinu Beatlesa, projektom „Upoznajte Beatlese“.

Zbog epidemiološke situacije, natjecanja iz pojedinih predmeta nisu realizirana, a neka su morala biti odgođena i realizirala su se sa zakašnjenjem. Većina je organizirana na daljinu i u matičnim školama, no to nije spriječilo naše učenike da na njima sudjeluju i postignu zapažene rezultate.

Evo najuspješnijih:

1. Laura Karlovčec (8.b) – 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz Kemije u 7. i 8. razredu,

mentorica Sanja Ambruš.

2. Dominik Vugrinec (8.b)  - 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz Povijesti u 7. i 8. razredu,

mentor Tomica Hlapčić;

- 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz Matematike, mentorica

Aleksandra Tonković;

-1. mjesto na županijskom Natjecanju iz Informatike (Logo i Algoritmi) u 7. i 8. razredu

Mentorica Nataša Magdalenić

3.  Jelena Kežman  (8.a) – 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz Hrvatskog jezika, mentorica

Tihana Preksavec.

4. Michelle Mesarić (6.a) – 2. mjesto na županijskom natjecanju iz Informatike (Algoritmi) i sudjelovanje na

Državnom natjecanju, mentorica Nataša Magdalenić

Hvala svima na uloženom trudu i čestitke na uspješnom završetku još jedne izazovne nastavne godine. U dobroj vjeri da nas u sljedećoj školskoj godini možda dočeka i povratak na „staro normalno“, a u skladu s trenutnim „novim normalnim“, na poveznici ispod teksta možete pogledati i poslušati kratki kulturno -umjetnički program koji su pripremili članovi pjevačkog zbora i tamburaške skupine te naši mali folkloraši s učiteljicama Marinom Korunek i Anom Jeđud.

Svim učenicima, roditeljima i djelatnicima III. OŠ Čakovec želim sretan Dan škole!

Ravnateljica:

Nataša Hajdinjak

objavio: Marina Korunek Tihana Preksavec Martina Horvat   datum: 5. 6. 2021.