10. županijska smotra projekata iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja

III. OŠ Čakovec i Srednja škola Čakovec izvrsni organizatori i domaćini
10. županijske smotre projekata iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja za OŠ i SŠ Međimurske županije

U Srednjoj školi Čakovec 31. ožujka 2022. godine održana je 10. županijska smotra projekata iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja i ostalih međupredmetnih tema za osnovne i srednje škole Međimurske županije – Projekt građanin 2022. Organizatori su bili III. osnovna škola Čakovec i Srednja škola Čakovec.

Svečanom programu uoči predstavljanja projekata, osim učenika, mentora i članova županijskoga Povjerenstva, prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, čakovečka gradonačelnica Ljerka Cividini te Ivana Zadražil Vorberger, predstavnica Hrvatskoga Crvenoga križa iz Zagreba.

Program su svojim nastupima uveličali zbor i bend Srednje škole Čakovec pod vodstvom profesorice Petre Horvat te zbor III. osnovne škole Čakovec pod mentorstvom učiteljice Marine Korunek i uz glazbenu pratnju učiteljice Tajane Vidović. Program su vodile Ivona Topolnjak, učenica Srednje škole Čakovec i Amalija Jeđud, učenica 1.a III. osnovne škole Čakovec. U ime organizatora uzvanike i sudionike Smotre poticajnim je riječima pozdravila Nataša Hajdinjak, ravnateljica III. osnovne škole Čakovec.

Na ovogodišnjoj je smotri predstavljeno 11 projekata: tri projekta učenika razredne nastave, pet projekata učenika predmetne nastave i tri projekta učenika srednjih škola. I ove su godine učenici ponudili vrijedne ideje i rješenja za različite probleme koje su uočili u svom okruženju. Nuđenjem rješenja za njihovo rješavanje pokazali su kako izravno doprinose dobrobiti društva.

Učenici III. OŠ Čakovec članovi izvannastavne skupine Mali građani predstavili su se projektom Ljepši čakovečki park. Uspješni prezenteri su bili učenici 4.b, Anita Sabolić, Ela Karamarković, Mihael Vidaković i Andrija Šikić. Mentor učenicima bio je učitelj Aleksandar Bartolić.

Uoči predstavljanja projekata upute je sudionicima dala Aleksandra Ličanin, zamjenica predsjednice Povjerenstva i viša savjetnica za EU projekte u Gradu Čakovcu. Uz nju članice Povjerenstva koje je vrednovalo projekte bile su Darinka Kiš-Horvat, Melita Jambrović, Silvija Kosec, Katarina Škvorc, Zvonka Rakuša, Nataša Hajdinjak, Sandra Vlahek i Aleksandra Oreški..

Nakon što su učenici uspješno predstavili projekte i odgovorili na pitanja članica Povjerenstva, uslijedila je svečana podjela zahvalnica i pohvalnica te poklona iznenađenja koje je osigurala nakladnička kuća Alfa. Darove su učenicima i mentorima uručile Ivana Zadražil Vorberger iz HCK-a te voditeljice županijskih stručnih vijeća za Građanski odgoj i obrazovanje za OŠ  i SŠ Međimurske županije Zdenka Novak i Monika Perčić,  koje su se pobrinule za organizaciju i provedbu i ove jubilarne, 10. smotre projekata.

Ostaje nam poželjeti učenicima i njihovim mentorima - poziv na državnu razinu smotre Projekt građanin koja će se održati 16. svibnja 2022.

Hvala učiteljicama Petri Sokač – Debelec, Tajani Vidović, Marini Korunek i Veroniki Međimorec te stručnoj službi škole na sudjelovanju u organizaciji jubilarne, 10. županijske smotre!

objavio: Zdenka Novak Tajana Žunec   datum: 11. 4. 2022.