III. osnovna škola Čakovec je e-Twinningova škola

U Hrvatskoj oznaku eTwinngove škole, od svibnja 2023. godine, ponosno nose 182 odgojno-obrazovnih ustanove. Jedna od njih je i III. osnovna škola Čakovec.

U III. osnovnoj školi Čakovec kroz godine je stvaran tim učitelja i učiteljica koji  sa svojim učenicima neumorno rade na eTwinning projektima, uz podršku ravnateljice škole. Kao potvrda kvalitete rada može biti Nacionalna oznaka kvalitete (NOK) koja se dodjeljuje projektima koji zadovoljavaju vrlo stroge kriterije na nacionalnoj, a potom i na europskoj razini, EQL. Na temelju takvih uspješnih projekata, škola može nakon ispunjene opsežne prijave dobiti status eTwinning škole. Naša je škola taj status obnovila početkom prošle godine, za razdoblje 2023. - 2024. g.

Za svoj rad u prošloj školskoj godini Nacionalna oznaka kvalitete za izvrstan rad na projektima dodijeljena je učiteljicama Kseniji Gačal, Veroniki Drk i Tajani Žunec za rad na projektu “Matematika kroz strip i karikaturu”; te učiteljicama Kseniji Gačal i  Veroniki Drk za rad na projektu “Djevojčice u STEM-u”, uz podršku učiteljice biologije Sanje Janušić i učiteljice kemije Sanje Ambruš. Ranijih su godina oznaku NOK dobile učiteljice Nataša Boj, Martina Horvat i Dijana Oreški Vidović. Na projektima su neumorno s učenicima radile i učiteljice Klaudina Mumić, Katarina Pahek Čajić, Petra Kovač, Zdenka Novak, Marina Korunek, Aleksandra Tonković.

Također je projekt "Matematika kroz strip i karikaturu" dobila i Europsku oznaku kvalitete, čime je u i europskim okvirima prepoznat rad naših učenika i učiteljica.

Nagradu COMET dodjeljuje svake godine Agencija za mobilnost i programe Europske unije za najbolje #eTwinning projekte u 5 kategorija.

U kategoriji Viši razredi osnovne škole nagradu za školsku godinu 2022./2023. dobio je projekt “Matematika kroz strip i karikaturu” autorice Marice Brzice iz OŠ Visoka iz Splita, kojemu su učenici naše škole dali veliki doprinos jer sudjeluju  ove godine već petu godinu za redom. Projekt je u početku u našoj školi vodila učiteljica matematike Ksenija Gačal, da bi joj se narednih godina pridružile učit. informatike Tajana Žunec, potom učit. Matematike Veronika Drk te ove godine i učit. informatike Petra Martinković Živčec. Ova je nagrada pokazatelj da se dobrom suradnjom na razini škole, naše domovine  i šire mogu postići zapaženi rezultati.

Misijom eTwinning škole  ističu se elementi kao što su: zajedničko vodstvo, suradnja i timski rad, slobodna volja učenika, uključivost i inovacije te biti primjer za ostale škole. Naši učenici usvajaju upravo te vrijednosti jer su baš oni najbitnija karika u ostvarivanju tih elemenata i ciljeva, a učitelji su tu da ih vode i usmjeravaju. U tijeku su novi projekti te svima želimo puno uspjeha u radu i lijepe rezultate.

objavio: Ksenija Gačal Martina Horvat   datum: 10. 1. 2024.